czwartek, 20 czerwca 2019

Klawiterapia. Naturalny bodziec do autonaprawy organizmu.


Jestem uczniem wspaniałego Waldemara Wota, jednego z pierwszych uczniów twórcy metody - Ferdynanda Barbasiewicza. Człowiek niezwykle skromny i pozytywny, powiedział: "Nauczę Was tyle, żebyście mogli pracować z każdym, a resztę sami odnajdziecie poprzez praktykę". Tak też się stało. Klawiterapia pokazała mi, że ciało ludzkie ma niesamowite możliwości. Jest w stanie usprawnić się w mgnieniu oka po latach niedomagań.









Co robi klawiterapeuta?

   Znajduje blokady w układzie nerwowym, blokady w przewodzeniu impulsów we włóknach nerwowych nerwów obwodowych i skłania organizm do napraw. Naprawy odbywają się zarówno w układzie nerwowym, jak i w narządach przez te nerwy zarządzanych. Ciało dostaje sygnał - "Tu mamy zbyt mało informacji o stanie narządu, nie możemy sprawnie nim zarządzać - trzeba to usprawnić". I tak się dzieje. Organizm, któremu pokażemy, że powinien się skupić np. na wątrobie - zrobi co w jego mocy, żeby wątroba otrzymała wszystko, czego potrzebuje, żeby działać sprawnie.

   Najlepsze, że prawie zawsze, pierwszy zabieg przynosi głęboki relaks. Jeden z pacjentów, który korzystał z wielu wielu metod, powiedział, że nic nie przynosi mu takiej ulgi jak klawiterapia. Miał zapadnięte niemal wszystkie przestrzenie międzykręgowe...

   Ja sam jestem wciąż pod wrażeniem tej metody. Jest tak prosta, a tak genialna. Znajoma z miejscowości rodzinnej - miała 40% ograniczenia ruchomości barku po zerwaniu mięśnia naramiennego. Jeden zabieg 90-cio minutowy i odzyskała pełną sprawność. Niezwykłe!




   W klawiterapii jestem ostrożny. Zaczynam od bhp. Sprawdzam możliwe przeciwwskazania, którymi są:
- zaawansowana choroba nowotworowa
- naprawdę wysokie ciśnienie
- elektroniczne implanty w ciele
- trwająca terapia sterydami 
(choć tu posiadam doświadczenie wyjątkowe - pacjentka z astmą, która przyjmowała sterydy w zmniejszonej dawce, reagowała mimo to pozytywnie) 
- stan pooperacyjny, ponieważ mogą powstawać zrosty






  Klawiterapia jest bezpieczna, jeśli uwzględnić powyższe, najwyżej nie zadziała. Czasem można poczuć się gorzej, ale to jak z remontem w domu... na początku jest bałagan, bo trzeba wiele rzeczy poprzestawiać. Wiotkie mięśnie, słabość, zawroty, dezorientacja... to trwa najwyżej kilkanaście godzin, bo potem następuje przypływ sił. Następstwa pierwszego zabiegu bywają trudne. Później jest już znacznie lepiej. W końcu ciało bierze się do roboty, nic dziwnego, że się męczy...

   Najważniejsze, że klawiterapia korzysta niemal wyłącznie z własnych sił organizmu. Najważniejszym zadaniem pacjenta jest dostarczanie substancji odżywczych i budulca dla komórek.

   Klawiterapię polecam każdemu, kto chce pozbyć się napięcia w ciele, zrelaksować, przywrócić gibkość i elastyczność ciału, wzmocnić odczuwanie ciała i władzę nad nim. Jest niezwykle skuteczna w przypadku świeżych urazów, bólów kręgosłupa i głowy. Pomaga lepiej spać i odpoczywać, zdejmuje z ciała uczucie ciężaru.

Klawiterapia to przyszłość. Nie mam tu najmniejszych wątpliwości.







Autor: Łukasz Michewicz







5 komentarzy:

  1. To ciekawe ile ludzki organizm może przetrwać, jeśli tylko jest dobrze przygotowany...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To prawda. Wielu chorób można się pozbyć, kiedy usunie się blokady w organizmie. Jesteśmy stworzeni tak, by w odpowiednich warunkach dokonywać samonaprawy. Czy to przez zabiegi manualne, czy też odpowiednie odżywianie, a najlepiej w połączeniu.

      Usuń
  2. Doktor Tombak powiedzial kiedys: "Jesli w naturze powstaje choroba, to Matka Natura ma na nia lekarstwo, tylko trzeba je odkryc". Niezwykli sa ludzie, ktorzy potrafia to naturalne lekarstwo odkryc i pomoc ludziom pozbyc sie choroby. Czapki z glow! :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja również podziwiam wszystkich naturoterapeutów. Żałuję, że medycyna konwencjonalna tak bardzo odbiega od leczenia naturalnego, wręcz je gani. Może kiedyś wreszcie proporcje się zmienią.

      Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń

POLECANE

Fulereny, węglowe antyoksydanty.

    Fulereny to trzecia po diamencie i graficie fo...